Skip to main content

SLEY misjonär Eestis, EELK Misjonikeskuse piibliõpetaja Liisa Rossi annab oma jaanuarikuu kirjas enda töö toetajatele Soomes aru, kuidas möödus aasta 2023 ja kuidas on alanud uus. Saagu sellest teada ka meie lugeja:

“Üks minu jõuluaja lemmikuid Eestis on jõululaupäeva jumalateenistus, mis koosneb enamasti piiblitekstidest ja nende sisuga haakuvatest lauludest. Samal ajal on see hea treening, kui tõuseme piiblilõigu kuulamiseks püsti ja istume laulmiseks jälle maha, ja nii mitmeid kordi, enne kui jutluse ajaks pikemalt istuma jääme. Jumalateenistuse lõpulaulu rõkates saadetakse ristirahvas siis äsjasündinud Päästja üle rõõmustama.

MÖÖDUNUD AASTAL

Käisin aasta jooksul üheksas koguduses Käinast Hiiumaal Lüganuseni Ida-Eestis ja Põlvani Lõuna-Eestis: kahes juhtisin visioonipäeva, kolmes piibliõpetuse sarja ja ühes kahte pikemat piiblikursust. Lisaks toimus üks „Minu isiku” koolitus, korra jagasin näpunäited ühe väikerühma käivitamiseks ja juhtisin ühte palveteemalist seminari. Veel külastasin ühte nädalavahetuse piiblikursust, korraldasin väikese rühmatöö konverentsi ja vastutasin täiskasvanute piibliminutite eest kodukoguduse suvelaagris.

Suurte massideni ma ei jõudnud, keskmine osalejate arv neil kokkusaamistel oli kaheksa inimest. Usun aga endiselt, et Jumal tegutseb oma sõna kaudu, ja sügishooajal sain keskenduda eelkõige Piibli õpetamisele – kas saab veel paremaks minna! Samuti on paistnud Jumala suur arm, et nii paljud on neid piiblitunde kiitnud. Võõral maal võõras keeles nii vastutaval töökohal tegutsedes tekib tavaliselt hoopis saamatuse tunne.

Tööle tõid kena vastukaalu paar külaskäiku üritustele Soomes nii distantsilt kui kohapeal, samuti emakeeles kirjutatud ja läbi viidud piiblitunnid ja palvused. Aitäh toredate kohtumiste, julgustavate sõnumite ja tagasiside eest.

Tänu põhjus on ka majanduslik olukord. Minu eraisikutest läkitajad kogusid 14 635 eurot, seega sai 13 500 eurone eesmärk ületatud. Lisaks koguduste panus. Suur tänu kõigile selle eest! Liigume ka alanud tööaastal ikka üheskoos edasi!

TULEMAS

Selle aasta esimesed piiblitunnid on peetud ja mitme kogudusega on pooleli koolituste kavandamine. Kalender hakkab tasapisi täituma ja kevadhooaja programm võtab ilmet. Täidan kalendrit ka juba suveks ja varasügiseks, mis tuleb jälle veeta kodumaal.

Kahe nädala pärast langetab Soome piiskoppide kogu otsuse Sley ja Rahvamisjoni staatuse kohta – kas nad saavad jätkata kiriku ametlike misjoniorganisatsioonidena või mitte. Kui piiskoppide kogu otsustab staatust muuta, laheneb see küsimus tänavu kirikukogul. Kiriku otsus on oluline nii organisatsioonidele tervikuna kui ka misjonäridele isiklikult. Palun palvetage, et Jumal saaks kõiki juhtida selles keerulises olukorras oma hea tahte kohaselt.

​Eile algas evangeelsete üliõpilaste sotsiaalmeedias Matteuse evangeeliumi lugemine, kuhu paluti ka minul lühikesi mõtisklusi kirjutada. Võtan EÜ tööpakkumisi vastu heal meelel, sest see oli minu enda õpiaja kasvuhoone, mis määras suuresti kogu mu elu suuna. Jagan siingi ühte mõtet Matteuse evangeeliumi teise peatüki kohta:

Jumal oli juba tähti ja planeete luues ette valmistanud, et need oleksid õigel ajal õiges asendis, juhtimaks targad Jeesuslapse juurde. Kui kuningalossis tekitas uudis uuest kuningast hirmu ja viha, siis kaugete külaliste südamed täitusid Jeesuse leidmisel ülevoolava rõõmuga. Jäägu see rõõm Jeesuse üle teidki alanud aastal saatma!

***

SLEY misjonitöö kohta Eestis uuri rohkem misjoniorganisatsiooni kodulehelt (soome k)