Skip to main content

18. jaanuaril kohtusid Viljandi Pauluse kiriku käärkambris jälle kirikupäeva „Rõõm üle maa” misjonitoimkonna liikmed, et hoida kätt jaanipäevajärgse suursündmuse kavandamise pulsil. Küdeva kamina ette olid Tallinnast läbi lumesaju kohale jõudnud Leevi Reinaru ja Piret Riim ning Põltsamaalt Markus Haamer, keda kostitas praostkonna sekretär Toivo Vilumaa. Liina Kilemit, Mattias Haamer ja Samuel Reinaru valvasid ekraanil. Enne kooriproovi algust leidis võimaluse koosolekult läbi astuda vaimuliku laulupeo hing Tuuliki Jürjo, kaasas kirikupäeva värskelt valminud voldikud.

Viljandi praostkonna abipraost Markus Haamer oli uurinud koguduste võimalusi tutvustada suursündmust oma piirkonnas juba varem. Mitmed näevad selleks võimalust surnuaiapühadel. Eraldi lisasündmuste korraldamist ei peetud enamasti mõttekaks kas inimeste nappuse või vastupidi – suure aktiivsuse tõttu: näiteks Suure-Jaanis puhatakse seal ajal ilmselt välja äsjalõppenud pikemast muusikafestivalist. Abipraost ise kavatseb Põltsamaa tänavatel kirikupäeva nädala keskel nähtav olla, kutsudes rikkaliku programmiga kolmapäevasele kirikupeole Viljandis.

Kutsume Misjonitelki!

Nagu paar aastat tagasi missio ajal Haapsalus, on nüüdki oodata mootorratturite paraadsõitu, aga misjonitoimkonna peamine korraldusala on siiski Jaani kiriku kõrval suures telgis toimuma hakkav. Kirikuasutused saavad seal tutvustada oma tegevust ning kirikupäevalised kuulata piiblitunde, ettekandeid, arutelusid ja bändimuusikat, juua kohvi ja suhelda. Katusealust ruumi tuleb 10×21 meetrit, kus on lauad-toolid, 3×6 meetrine lava ja helivõimendus. Programm on praegu kujunemisjärgus. Küsimuseks oli näiteks, et millisele ajale paigutada noortele mõeldud kava, et uuel põlvkonnal tekiks soov Viljandisse tulla.

Misjonitelgis oma väljapanekutega osalemise kutsed saatsime misjonikeskusest varasematel kirikupäevadel osalenutele ja hopp! tuligi välja, et elu on aastatega tuntavalt edasi läinud ning uued tõsised tegijad nagu Pastoraat ja isegi Plussmeedia olid jäänud nimekirjast välja! Kui keegi veel oodatud kutset pole saanud, siis tasub märku anda misjonikeskuse aadressil mk (ät) eelk.ee, et kirik saaks mitmekesiselt esindatud kohtumistel „silmast silma, et meie rõõm oleks täielik” (1Jh 1:12c).

Kaks erinevat kohta oma tegevusega välja tulla

Hea oleks saada ettekujutus Misjonitelgi täituvusest juba veebruari alguseks. Kui kõik soovijad ühte telki ei mahu, tekitame telklinnaku. NB! Lisaks pideva programmiga Misjonitelgile avatakse laulupeol ka Kirikuturg neile, kes soovivad tulla kauplema oma toodetega. Seda turgu korraldab Tuuliki Jürjo. Misjonitelgis võib samuti müüa oma asutuse väljaandeid, aga tegemist on siiski pigem lauluproovidest jm vaba aja veetmise kohaga, kus ei pea tundma survet midagi osta.

Olgu üle korratud veel misjonitelgi kutse lõpusõnad: Loodame südamest teiega Viljandis rõõmsalt kokku saada, et jagada seda, mis meid innustab meie töös ka praegusel keerukal ajal, nagu prohvet Nehemja julgustas Jeruusalemma müüride taastajaid: „Ärge kurvastage, sest rõõm Issandast on teie ramm!” (Ne8:10c).