Skip to main content

Kolmel õhtul: 22. mail sai Tartu Pauluse kirikus, 23. mail Haapsalu Jaani kirikus ja 24. mail Saku Toomase kirikus kuulda legendaarset Soome gospelmuusikut Pekka Simojoke, kes on üks tuntumaid Soome gospelmuusikuid ja laulukirjutajaid. Alates 1970ndate lõpust on ta kirjutanud üle 800 laulu. Misjonäride pojana üles kasvanud helilooja looming on mõjutatud Aafrika muusikast. Tema laule on Eestis esitanud näiteks Misjonikoor ja kammerkoor Lambertus. Kogumikust “Ülistus” on meil ilmunud ka CD ja noodiraamat.

Järelkaja kogudustest:

Tartu Paulusest: “Suur tänu Miina Härma Gümnaasiumi lastekoorile ja õpetaja Sirle Lorvile! Pekka Simojoki sõnul kõlasid koori esituses tema laulud tundelisemalt, kui ta ise neid suudaks esitada. See tõi talle pisara silma. Pildil toetab laululooja kitarriga lastekoori laulu. Klaveril saatis Katri Burman ja kolmehäälsed seaded just tänaseks õhtuks tegi Helika Gustavson-Rätsep – olge te südamest tänatud!”

Saku Toomasest: “Koguduses oleme ikka laulnud ja laulame palju Simojoe kirjutatud laule, näiteks “Idast läände”, “Kahe maa kodanik”, “Jõuluöö hümn”, “Kuule minu palvehäält”, “Mina usun (usutunnistus)”, “Mõtle neile”, “Palveränduri laul” (mitu aastat Saku lastelaagri laste lemmik!), “Sama taevas, sama maa”, “Ta üles tõusnud on”, “Õnn on olla Su lähedal”. Täna saime kohtuda temaga Sakus!”

Haapsalu Jaanist: “Armastatud Soome gospelmuusik ja laulukirjutaja Pekka Simojoki esitas oma muusikat, rääkis selle loomisest ja oma elust kristlasena. Kaasa tegi muusik Sami Asp. Piiskop Tiit Salumäe tänas Simojoke. Koos meenuti esimest missiot 1990ndate alguses ja seda, kuidas Simojoki ja bänd laulis Haapsalu sõjalennuväljal. Tõlkis Leevi Reinaru.”