Skip to main content

Norra Misjoniselts läkitab noori kümnekuulisele misjonipraktikale kuhugi võõrriiki. Programmi nimi on Ucrew ehk noorte meeskond. Töötatakse mõnes Norra Misjoniseltsi koostöökirikus, panustades sellega, mis on kellegi anded. Noorte elamiskulud kaetakse, antakse äraelamiseks taskuraha ning nad on ühe kohaliku koguduse osaduses. Enne praktikale asumist läbitakse augustis kümnepäevane misjonikursus Norras. Jaanuaris saadakse mõneks päevaks samuti kõik kokku, et vahetada muljeid.

2023/24 misjonipraktikandid ettevalmistuskursusel Norras

Norra Misjoniseltsi ja EELK Misjonikeskuse koostöös on alates septembrist 2023 Ucrew uuteks praktikantideks Eesti poolt Lydia Kams, Raina Kolk, Ruth Rass, Sillen Sillar, Anna-Katariina ja Paul Eerik Traks. Praktikandid suundusid nii Inglismaale, Norra kui ka Hispaaniasse. Nagu igal aastal, saab ka nende noorte tegemistele kaasa elada Facebooki vahendusel. Kodumaa kristlaste eestpalved on võõrsil väga olulised!

Raina ja Ruth alustasid teenimist Norras Stavangeris, linna noortekirikus, et seda eelkõige uustulnukaile tutvustada. Esimesed muljed on järgnevad: „Oleme ümbritsetud väga abivalmite inimestega, kes kannavad meie eest hoolt ja see teeb väga tänulikuks. Raskusi ja väljakutseid on samuti juba kogetud, kuid nii hea on kõigest minna läbi koos Jeesusega, kes elab meie sees ja kes on toonud meid siia eesmärgiga. Tore on olnud ülikooliõpilastele vahvleid küpsetada ja nende koolipäeva rõõmsamaks muuta; jagada tänaval tasuta pannkooke noortele ja neile kirikut tutvustada; võtta osa kudumisringist; minna ägedale matkale mägedesse; külastada teisi kogudusi ja tutvuda uute inimestega ning veeta lihtsalt aega Jumala ligiolus.” Norra maastik avaldab lauskmaalastele alati muljet: „Jumala loodu on nii suur ja kaunis! Nii hea on Issandat teenida ja võtta see aeg siin, et Teda veelgi lähedamalt tundma õppida. Hoidke meid palves, et Jumal saaks meid siin võimsalt kasutada!”

Hispaaniasse sõitsid Sillen ja Lydia, kellega koos on seal Norrast pärit Kristin. Nad õpivad Hispaania keelt ja on alustanud teenimisega Barcelonas immigrantide keskustes. Need keskused on loodud selleks, et kursuste, vaba aja tegevuste, keeleõppe ja spordi kaudu võimaldada Põhja-Aafrika immigrantidel siseneda Hispaania igapäevaellu. Neiud aitavad kaasa ka oma siinse koguduse, Araabia koguduse laste- ja noortetöös. „Oleme tänulikud, et Jumal meid just siia on juhtinud ja igatseme Tal lasta endast kasutada. Väga vajame teie palveid. Kiitus Jeesusele, et saame olla siin!”

Abielupaar Traks lööb kaasa koguduste noortetöös Inglismaal Cumbrias, tiimikaaslasteks neiud Kagu-Aasiast.

Eestisse on Ucrew kaudu saabunud laste- ja noortetööle Mustamäe ja Saku kogudustes 20-aastane Martha Nord-Varhaug Norrast. Ta on juba andnud intervjuu Mustamäe koguduse ajalehele, kus märgib järgmist: „Olin veidi laste- ja noortetööga kokku puutunud ja otsustasin hüpata tundmatusse, tulla Eestisse! Arvan, et minu aasta siin pakub palju rõõmu ja väljakutseid ning aitab mul ka ennast rohkem tundma õppida, eelkõige aga kasvada usus ja arendada oma suhet Jumalaga. Soovin näha kogudusetöö juhtimise ja arendamise erinevaid viise ning õppida tundma erinevusi ja sarnasusi Norra ning Eesti kirikute vahel. Loodan, et saan kogeda ka Eesti elu ja kultuuri. Ootan olen nii tänulik võimaluse eest siin olla!” Martha praktika juhendajad on Norra Misjoniseltsi misjonärid Eestis, Magne ja Ave Mölster.

Loe Ucrew kohta lisa Norra Misjoniseltsi kodulehelt