Skip to main content

EELK välismisjonäridel: Liliann Keskinenil ning Helene ja Joona Toivanenil on meie kirikus tugikogudusi, kes aitavad nende tööd Venemaal ja Kagu-Aasias võimalikuks teha annetuste, eestpalvete ja sidepidamisega. Misjonikeskuse eestvõttel saame tugikoguduste esindajatega ikka paar korda aastas kokku. Viimati toimus see 23. aprillil Jõgeva koguduses, kuhu tulid veel esindajad Ilumäe kogudusest, Tallinna Toomkogudusest ja Valga praostkonnast, kus toetatakse misjonäre terve praostkonnaga. Kõik rääkisid oma kogemustest ja mõtetest sel alal, mis on nende jaoks veel üsna uus.

Videosilla vahendusel kuulsime uudiseid Joona Toivanenilt kaugelt Taist, kus tema ja Helene koolitavad koguduste töötegijaid. Venemaal Ingeri luterliku kiriku meediatöös osalev Liliann Keskinen oli koos abikaasa Hannuga nende kodust Soomes ka ise Jõgevale sõitnud. Tema jutustas nii oma teekonnast misjonäriks kui ka sellest, mis misjonäri meele kodust kaugel rõõmsaks teeb – selleks on kodumaalt tulev meelespidamine ja uudised!

Jõgeval käigu tegi eriliseks see, et misjonäride toetajate päev veedeti esimest korda hommikust kuni õhtupoolikuni osaduses mitte ainult erinevate tugikoguduste esindajatega, vaid ka kohalike misjonihuvilistest koguduseliikmetega. Jumalateenistusel jutlustas misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru ning palvetekste lugesid paljud osalejad, kellele õpetaja Georg Glaase oli tekstid valmis printinud. Ilus võimalus oli pärast teenistust kuulata noorte muusikute duot. Ühisele supisöömisele järgnes vestlusring, kus saime lisaks misjonitööle kuulda ka siinse koguduse elust. Palvetasime ühiselt misjonitöö ja rahu pärast maailmas ning tänasime Jumalat kõigi heade andide eest.

Lõpuks viidi külalised veel kaema uue kiriku ehitust, kus loodetakse juba jõulujumalateenistust pidada. Suur tänu misjonikeskuse välismisjonitöö koordinaatori Sirli Kaera ja Jõgeva koguduse juhatuse esimehe Mare Rosina suurepärase korraldustöö eest!