Skip to main content

Meie misjonipraktikant Rahel Aurelia Strauss kirjutab Ucrew Facebookis: “Täna täpselt kaks kuud tagasi, pärast pikka ja kurnavat teekonda, jõudsin oma uude koju Barcelonas. Nüüd, kaks kuud hiljem, võin seda linna ausalt oma koduks nimetada. Siinsed inimesed, minu töökeskkond, õdusad pärastlõunad nurga peal kohvikus ja päikeselised ilmad on muutnud mu siinviibimise tõeliselt mõnusaks. Minu “Barcelona” kaust Google Mapsis täitub iga päev uute lahedate restoranide, kohvikute, armsate poodide, “kohustuslike” vaatamisväärsuste ja paljude teiste imeliste kohtadega, mida ringi jalutades avastan. Siiani olen märkinud ära 48 kohta ja nimekiri muudkui kasvab. Üks on kindel – elu Barcelonas on kõike muud kui igav!

Aga ilmselt ei ole sa siin selleks, et lugeda minu toidunippe ja “seda-peab-nägema” soovitusi. Sa tahad teada minu igapäevaelu ja väljakutsete kohta, eks? Kust ma alustan? Püüan pakkuda kiire ülevaate tavalisest töönädalast. Äkki sobiks päeviku formaat?!

Esmaspäev:

Mu äratus käivitub tavaliselt kell 6 hommikul. Voodist tõusmine on iga päev tõeline väljakutse ja ma alles harjun sellega. Kuna päevad on pikad ja õhtuks jääb energiat juba väheks, siis meeldib mulle hommikuid alustada kiire trenniga. See annab päevaks vajalikku motivatsiooni ja energiat.

Kui olen oma hommikurutiiniga lõpetanud ja päevaks valmis, suundun uksest välja umbes 9:45 ja metroo viib mind meie Barcelona keskuse poole. Minu töö seal on vaadata väikeste laste järele ja nendega mängida, et nende emad saaksid keskenduda oma keeletunnile. See tegevus kestab 10:30-st lõunani. Pärast seda võtame (kaks korda kuus) aega grupipalveks ja arutleme keskuses toimuva üle. Meie jaoks on väga oluline ka meeskonnana koos kasvada.

Peale seda on mul tavaliselt kaks-kolm tundi vaba. Selle aja jooksul kas haaran sõpradega kohvi või teen viimaseid ettevalmistusi õhtusteks tundideks. Kella 3 paiku suundun lähedalasuvasse Mataró linna. Esimesed lapsed hakkavad keskusesse jõudma umbes kella 17 paiku ja me aitame neid kodutöödega või lahendame vahvaid ülesandeid. Kell 18.00 alustame mängu- ja kunstiringiga, kus meisterdame lastega ja mängime. Minu päev lõpeb keskuse korrastamise ja suundumisega kodu poole. Kuna Mataró on minu elukohast üsna kaugel, siis tavaliselt jõuan koju kella kaheksa ja üheksa vahel õhtul.

Teisipäev:

Päev algab meeskonna koosolekuga. Kaks korda kuus toimub see Zoomis ja kaks korda kuus kohtume silmast-silma siinses ehk Santsi piirkonna Araabia kirikus. Keskendume ühisele palvele ja kogemuste vahetamisele. Need kohtumised on meie meeskonnavaimu loomiseks hädavajalikud. On soe ja toetav õhkkond, kus peame sügavaid vestlusi ja jagame rõõmsaid hetki.

Pärast meeskonna kohtumist osalen hispaania keele tunnis koos oma imelise kolleegi ja õpetajaga, kelle nimi on Africa. Tänu temale omandan keelt üsna kiiresti ja õppimine muutub iga päevaga lihtsamaks ja intuitiivsemaks. Meie tunnid on täis positiivsust ja alati on lõbus, eriti kui mul õnnestub mõne raske harjutusega hästi hakkama saada.

Teisipäeva õhtud sarnanevad esmaspäevasele ajakavale Matarós. Alates kell 17 saabuvad esimesed lapsed meie keskusesse Barcelonas. Ma töötan vanemate lastega, samal ajal kui Africa tegeleb noorematega. Harjutame inglise keelt ülesandeid, sõnamänge ja lihtsaid vestlusi kasutades. Näen laste enesekindlust kasvamas iga seansiga. Pärast inglise keelt on meil kunsti ja käsitöö sessioon, kus näiteks tüdrukutega oleme hakanud pisikesi kaisuloomi heegeldama.

Kolmapäev:

Kolmapäeva hommikud on üles ehitatud nagu esmaspäevased, alustades lastehoiuga Barcelona keskuses. Pärastlõunal lähen Matarósse inglise keele tunde andma. Esmalt töötan 1.–3. klassi õpilastega, järgnevad 4.–6. klassi omad. Iga õppetund keskendub konkreetsele teemale ja sellega seotud sõnavarale, mida kordame mängude, ülesannete ja laulude abil. Eesmärk on julgustada lapsi aktiivselt inglise keeles rääkima. Päeva lõpuks tunnen end alati üsna väsinuna, kuid samas olen väga rahul.

Neljapäev:

Neljapäev on mul vaba päev, mida kasutan sõpradega kohtumiseks ja hobideks.

Reede:

Reedel on meil kirikus noorteõhtud, mida aitan koos kolleegidega korraldada. Need õhtud on täis arutelusid, mänge ja piibliõpet ning tihti venivad hilistele tundidele, sest me kõik oleme nii sukeldunud teemasse.

Laupäev:

Laupäev on üldiselt minu jaoks järjekordne vaba päev. Korra kuus aga korraldame oma kirikus eriürituse, millest kirjutan kunagi lähemalt.

Pühapäev:

Pühapäeva hommikuti lähen teenistusele Barcelona Rahvusvahelises kirikus, mis toimub inglise keeles ja sobib mulle suurepäraselt. Õhtuti osalen teenistusel meie Araabia kirikus, kus juhin ka laste pühapäevakooli.

Palvesoov:

Minu suurim väljakutse on olnud keelebarjäär. Palun palvetage, et Jumal annaks mulle energiat ja positiivset mõtteviisi, et ma ei tunneks end kõrvalejäetuna, kui vestlused minu ümber toimuvad keeles, mida ma veel täielikult ei mõista.”