Skip to main content

Joel Reinaru saatis oma töö toetajatele Eestis värske e-uudiskirja. Joel on oodatud kõneleja ja eestpalvetaja eelkõige seal, kus leidub noori, aga tegus pereisa Taeblast Läänemaal külastab ka vanglaid ja hooldekodusid.

„Muutused pole halvad, kui nende tulemusena sünnib midagi head,” alustab Joel seekordset kirja. „Suhetes on muutused lausa vajalikud, sest nõnda saab suhe liikuda sügavamale ja muutuda palju tähenduslikumaks. Jumalasuhe peab samuti uuenema ja kasvama, sest kes ei otsi igapäevaselt Issandat, see otsib midagi muud. Ja lõpuks leiab igaüks selle, mida otsib.”

Kirikutööle kasvamine

Joel alustas juba poisist peast noortejuhina isa teenitavas Lääne-Nigula koguduses. Ansambel Cruxis alanud muusikutee jätkub praegu Reinaru Vendades ja noorte juhtimine eelkõige Plussmeedias. Joel on põlvkonnast, kelle jaoks teenimine üle kirikute piiride on täiesti loomulik. Luterlikus kirikus kohati ebalust tekitav evangelistiand on õitsele puhkenud aastatega. Tihti on Jeesuselt tulnud kutse kedagi Joeli kaudu mõnest ihuhädast tervendada. Varem liikusid Joel ja abikaasa Signe ringi rohkem koos, aga pereema on nüüd veelgi enam pühendunud eestpalvetööle ja neljale lapsele. Kodus toimuvatel iganädalastel palvetundidel on lastelgi täita tähtis osa.

Läkitajate toel

Eesti väikeste koguduste olukorda tundes, aga ka misjonäride traditsioonilist töökorraldust teades ei jäänud Joel ootama, et mõni siinne kogudus leiaks talle noortejuhi palgaraha, vaid asus ise otsima toetust. Evangelist Kalevi Lehtineni julgustusel hakkas ta rääkima kutsest, mis Issand oli südamele pannud, tuttavatele kaaskristlastele. Sellest kasvas välja tänaseni toimiv toetajate ring Eestis, millele hiljem lisandusid mõned kogudused Soomes. Nõnda toimitakse tänase päevani ustavate toetajatega üheskoos. Kasuks on tulnud EELK Misjonikeskuse kauased partnerlussuhted ning nii on Joeli ajakavas juba aastaid reisid ka Soome, et tutvustada sealsetele tugikogudustele oma tegemisi Eestis. Aastatega on temast tulnud hinnatud kõneleja ja eestpalvetaja ka lahe taga. Viimati, jaanuaris veetis ta nädalavahetuse Vihti luterlikus sõpruskoguduses, kus pidas kolm jutlust ja sai koos mitmete noortega palvetada.

Noorte ja vanade seas

Joel kirjutab: „Aina tihemini saan kaasa võtta lapsi, kui lähen kuhugi jutlustama. Veetsime vanima poja Robertiga terve nädalavahetuse koos. Üks eriline õhtu oli reedel, 27. jaanuaril Tartu Risttee koguduse noortekal „Lift”, kus külas olid Rakvere Karmeli “Pöördes” noored. Kokku tuli „Pöördes Lift”, kus Issand puudutas paljusid.

Pühapäeval sõitsime edasi Tapale hooldekodusse pidama Alfa kursust. Kohale tuli umbes paarkümmend armsat eakat, kelle sees põksus 15-aastaste süda, mis igatses kohtuda Jeesusega! Nii paljud andsid märku, et tahavad oma elu Jumalale anda, patud andeks saada ja igavest elu pärida. Issand puudutab igas vanuses inimeste südameid!

Muusika ja armastusega

Ülitore oli koos vendadega teenida Saaremaal Siioni kogudust. Tegime muusikat, jutlustasin ning teenisin eestpalves. Suurt soojust ja armastust oli tunda selles koguduses ja meile sai osaks väga auline vastuvõtt. Pärast teenistust jätkus veel Alfa kursus, kus sain rääkida teemal: miks Jeesus suri?”

Joel teatab, et Eestisse on jälle tulemas kristliku elektroonilise tantsumuusika bänd USAst, Trampolines. Bändi eestvedajad Lane ja Cary said kutse muusikutee kõrval olla noorte jaoks lihtsalt olemas, armastada neid. Plussmeedial on kavas seegi kord nende külastust kajastada, aga Joel kutsub kõiki Rakvere Karmeli kogudusse 31.03 ka ise osa saama muusikast ja põnevaist lugudest Etioopiast, Myanmarist ja Taist, kus Trampolines noori mitmel moel teenib.

Joeli kalendris on juba märgitud:

22.03 Helsingis Radio Dei külalisena

27-29.03 Trampolines’i tuur Läänemaa koolides

31.03 Trampolines Rakvere Karmeli noorteõhtul

2.04 Mähe Baptistikoguduse külastus

5.04 Osalemine Eesti Politsei hommikupalvusel

9.04 Osalemine Kuressaare evangeelsel outreach’il

10.04 Osalemine Tallinna Vangla jumalateenistusel

16.04 Reinaru Vennad Nõmmel Tervikliku Tervenemise teenistusel

30.04 Tallinna Missio koguduse külastus

12.05 Toompea Nelipühi koguduse noorteõhtu külastus

21-25.05 Piiblitunnid Tartu Vanglas

Uudiskirja Joeli toetajatele lõpetab kiitus: „Täname südamest koostöö eest! Jeesus on võimas!!!”

Joeli tööd saab toetada SEB arveldusarvele EE081010220217107223, saaja: SA EELK Misjonikeskus, selgituseks: Joel ja Signe Reinaru toetus.