Skip to main content

Kutsume saatma meile lühikesi lugusid sellest, kuidas on EELK Misjonikeskuse tegevus mõjutanud teie (kristlase)elu! Kirjutage meile aadressil mk (ät) eelk.ee. Lisage palun juurde, kas võime teie lugu koos teie nimega avaldada või mitte, või kas võime seda kasutada ilma nimeta.

Teeme ise otsa lahti. Tunnistab EELK Misjonikeskuse meediatöötaja Piret Riim:

“Kolmekümnendate eluaastate alguseks olin jõudnud huvituda enamikest suurreligioonidest ja praktiseerida mõningaid uusvaimsuse tehnikaid. Ainus usund, mis mind tol ajal üldse ei huvitanud, oli kristlus, ja seda lihtsal põhjusel: terve Eesti oli ammu kaetud kirikutega, aga kas elu oli sellepärast kuidagi parem? Järeldasin sellest, et ristiusu Jumal on nõrk ja mõttetu.

Õnneks mängis Jumal sellise vingerpussi, et Kristuse vanuses sattusin ikkagi ühe EELK koguduse leerikooli. Pärast selle lõppu algas selles koguduses koostöös Misjonikeskusega “Usaldusisikute koolitus”, kuhu kutsuti koguduse ajalehe kaudu ja mitte ainult juhatuse liikmeid ja muud aktiivi, vaid iga koguduseliiget! Just sellel koolitusel sain lähemalt tuttavaks kogudusekaaslastega, kellega koos sai alustatud minu andele vastavat teenimist EELKs ehk meediatööd koguduse ajalehe kaastöölisena. Edasi on neid kristlikke väljaandeid riburada lisandunud.

Misjonikeskuse praeguse annetuskampaania pealkiri pole minu välja mõeldud, aga kirjutan sellele rõõmuga alla. Vahva paralleeli kirikuhoonete kordategemise eduka kampaaniaga pakkus välja meie hea kaasteeline, õpetaja Urmas Karileet. Kui esimese hooga pani mõte inimeste kordategemisest mind protestima, et see on teistel inimestel ju võimatu, siis järele mõeldes selgines, et Pühale Vaimule meie sees on see võimalik!”

Piret Riim toimetab EELK Misjonikeskuse raadiosarja Meie Misjon Pereraadios (alates 2008) ja veebilehte ning on toimetanud ajakirja Meie Misjon (2003-2021). On raadiosarjade Piibel Maailmas ja Ortodoksia toimetaja Pereraadios.