See on Piret Riimi kolmas sõbrakiri neile, keda huvitab. Kolmas tõotab juba rutiini. Augusti-septembri vahetus tähendabki rutiini kujundamist vähemalt raadiosaadete salvestamisel, koostamisel ja toimetamisel, sest meie kristlikud raadiod on huvitatud septembrist kuni suveni regulaarselt lisanduvast materjalist. Seega tuleb saadete allikad hoolikalt läbi mõelda, et keset hooaega mitte jänni jääda. Kuidas see siis käib?
Valmistumine iganädalaseks lühiülevaateks Piibel Maailmas Raadio7-s ja Pereraadios tähendab minu jaoks piiblitõlkeorganisatsioonide kodulehtede ülevaatamist, et kuidas nad suve on üle elanud ja milliseid uudiseid sealt kuulajaile vahendada. Kõik teemad ei pruugi meie inimesi kõnetada, lisaks on osad lood liiga napid ja osad liiga keerukad. (Rahva)muusikaga pikitud Piibel Maailmas on mõeldud pigem üldharivaks, kergemaks kuulamiseks teemal, mida vahendab meil Piibliselts: Piibli tõlkimine, levitamine ja tutvustamine eri maadel eri rahvastele.
Rahvusvaheliste välismaiste allikate tervis võib kõikuda, sõltudes näiteks sellest, kas kodulehe haldajale makstakse palka projektipõhiselt või püsivalt. Tegureid võib olla veel. Viimased kaks aastat olen hingevärinaga jälginud, kuidas Moskva Piiblitõlkeinstituut oma lehele ikka järjekindlalt uudiseid lisab väikerahvaste piiblitõlkimise teemal. Paraja pikkusega asjalikud ja harivad lood, ometi midagi head sealtkandist! Nimetavad nad end viimasel ajal mitte enam asukoha järgi, vaid lihtsalt Piiblitõlkeinstituudiks. Aga selle suvega on lõpuks märgata uudiste arvu kahanemist. Kahju on muuhulgas sellepärast, et nende lugude retoorika on olnud eestlastele kultuuriliselt vastuvõetav, mida ei saa öelda kõikide allikate kohta. Toimetajal ehk minul on olnud hõlpsam põli…
Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku tunnises Ortodoksia sarjas Pereraadios kord kuus sooviksin – kui see on ka Jumala plaan – tuua lisaks kiriku autoriteetide loengumaterjalidele rohkem sisse “tavaliste” usklike vaateid. Paradoksaalselt seisneb viimaste võlu just erilisuses, elu säras. Septembri saade (eetris 16.09 kell 19) tuli väga omapärane: seal kuuleb bütsantsi muusika kursusel käinu muljeid kõrvuti kursuse salvestustega, kus eeslaulja järel on raadiokuulajalgi võimalik toekaid palvelaulukesi laulma õppida.
EELK Misjonikeskuse tunnise Meie Misjoni jätkumine Pereraadios kord kuus kuni kevadeni on õieti ebaselge, sest misjonikeskuse tegevuste eelarves haigutab märkimisväärne auk, mis rebenes sinna mitme välispartneri lubatud panuse ootamatust ärajäämisest. Nende puudujääkide juured peituvad eelkõige partnerite kodumaises kirikupoliitikas. Ehmatusest toibudes küsime Jumalalt nüüd hoolikamalt kui varem, et mismoodi edasi? Sõprade abiga Eestist sündis kampaania “Teeme oma inimesed korda”, mille sisu lahtimõtisklemine Leevi Reinaru poolt sai ka septembri saate teemaks. Huvitav on olnud jälgida, kuidas nende nelja sõna sisu avaneb ka meile, misjonikeskuse töötajaile, alles samm-sammult teekonnal, kuhu julgeid kaasa kutsume! See on olnud küll elustavalt rutiinivaba.
Lisaks saadete toimetamisele olen ikka kirjutanud ka. Jagada tahaksin siin lugu “Tänu- ja eestpalveteemasid Eestist”, mis räägib jälle sellest, kuidas meist põhja pool asub imeline rahvas, kes inimlikult arusaamatu kaasaelamisega hoolitseb selle eest, et Kristuse tundmine meil kosuks. Püüan neilt siis õppida:
- Tänu Jumalale iga kaastöölise ja -teelise eest!
- Tänu raadiosarjade käivitumise eest uuel hooajal!
- Palun eestpalvet EELK Misjonikeskusega seotud inimeste arengu ja uuenemise eest.
- Palun tavaliste kristlaste imetabase elu väljendumist meedias nii, et selle elu Allikas saaks tuntuks.
Annetada EELK Misjonikeskuse, sealhulgas minu töö toetuseks saab siit.
Jumala seadmiste õnnistavat rutiini soovides, Piret
Varasemad kirjad: