Skip to main content

KOGUDUSE KAASTÖÖLISE ARENGUPROGRAMMI näol pakume protsessikoolitust enesearenguks, mis põhineb kristlikul inimkäsitlusel, loomise teoloogial ja kiriku perenõustamise metoodika välja arendamise protsessil. Märksõnadeks on veel dialoog, konteksti analüüs, trauma informeeritus, perekesksus, lahenduskeskne lühiteraapia (jõuvaru ja lahenduskeskne lähenemine).
Koolituse läbimine valmistab inimest ette väikerühmajuhi tööks erinevates kirikutöö valdkondades. Näiteks Piibli- ja palvegrupi, pereklubi, meeskonna arengugrupi, looduhoiu grupp jne juhtimiseks. Samuti töötatakse välja konkreetse koguduse konteksti sobiv töömetoodika.
KELLELE?
Koolitusele on oodatud koguduste kaastöötajad, kes soovivad läbi isikliku arengu panustada väikerühmatöö kaudu koguduse tegevustesse, et teenida kogudust ja kogukonda. Vajalik on koguduse vaimuliku soovitus. Koolitusgruppi valitakse 12 osalejat.
KUIDAS?
Koolitusgrupp koguneb aasta jooksul 14 korda. Lisaks pakuvad koolitajad koguduses kohapeal konsultatisooni ja supervisiooni, et tagada väikerühmatöö metoodika toimimine oma kontekstis ja koguduse süsteemis. Avasta koguduses töövaldkond või arendamist vääriv idee, aruta see läbi koguduse juhtidega ja kandideeri koolitusele!


Vastutav koolitaja on Pia Ruotsala, kontakt: pia.ruotsala (ät) evankeliset.net. Programmi maksumus on 40 eurot päev ja sisaldab koolitust koos toitlustamise ja materjalidega. Koolituse registreerimise info, täpsed kuupäevad väjastatakse detsembris ja koolitusgrupp alustab 2025. aasta algusest

Programmis osalemise tulemusena saad aidata kogudust metoodiliselt ja süsteemselt korraldada väikerühmatööd, et teenida ja hästi hoida oma inimesi, peresid ja kogukonda. Toimub intervjuu ja kontekstianalüüs, et arendatav töömetoodika saaks vastata koguduse ja kogukonna vajadustele. Seejärel hakatakse sinuga koos arendama seda töömetoodikat. Koolitusrühm järgib grupidünaamika häid reegleid, et üheskoos õppides kasvaks ka inimene isiklikult ning areneks teiste inimestega töötamiseks vajalikud oskused ja kogudusest kaasa toodud idee. Programmis osalevale kogudusele ja kaastöötajale pakutakse tuge supervisioonide kaudu. Metoodika valmib aastaga ja kaastööline kirjutab sellest lõputöö, mida saab jagada ka teistele kogudustele.