Koguduse kaastöölise arenguprogramm LOOJA JA LIGIMESE TEENISTUSES
Tegemist on protsessikoolitusega enesearenguks, mis põhineb kristlikul inimkäsitusel, loomise teoloogial ja kiriku perenõustamise metoodika väljaarendamisel. Märksõnu: dialoog, konteksti analüüs, traumateadlikkus, perekesksus, lahenduskeskne lühiteraapia (jõuvaru- ja lahenduskeskne lähenemine). Kursus valmistab ette väikerühma juhtimiseks kirikutöö erinevates valdkondades: piibli- või palvegrupi, pereklubi, meeskonna arengugrupi, loodushoiu grupi jne juhtimiseks. Aastaga töötatakse välja osaleva koguduse konteksti sobiv tegevusmetoodika.
KELLELE?
Koolitusele on oodatud koguduste kaastöötajad, kes soovivad läbi isikliku arengu panustada koguduse tegevusse väikerühmatöö kaudu, et teenida kogudust ja kogukonda. Leia koguduses mõni arendamist vajav töövaldkond või idee, aruta läbi koguduse juhtidega ja kandideeri koolitusele! Vajalik on koguduse vaimuliku soovitus. Gruppi valitakse kuni 12 osalejat.
KUIDAS JA MILLAL?
Grupp koguneb 2025. aasta jooksul 14 korda: 21–22.02; 01.03; 26.04; 10.05; 13–14.06; 15–16.08; 06.09; 04.10; 25.10. Vahepeal pakuvad koolitajad igas koguduses kohapeal konsultatisooni ja supervisiooni, et tagada väikerühmatöö metoodika toimimine kohalikus kontekstis ja koguduse süsteemis. Jaanuaris 2026 toimub 2-päevane lõputööde seminar.
EELK Misjonikeskuse vastutav koolitaja arenguprogrammis on Pia Ruotsala, kontakt: pia.ruotsala (ät) evankeliset.net, tel 5697 1506. Kaaskoolitaja on Lea Saar.
Osalustasu on keskmiselt 40 eurot* päeva kohta ja sõltub koolituse asukohast. Asukoha määrab see, kuhu oleks grupil võimalikult mugav kokku tulla. Tasu sisaldab koolitust koos toitlustamise ja materjalidega. *Kui vajate osavõtutasu soodustust, saame seda Soome misjonisõprade toel võimaldada teie taotluse alusel.
Programmi läbinu saab aidata koguduses metoodiliselt ja süsteemselt korraldada väikerühmatööd, et sealseid inimesi, peresid ja kogukonda hästi teenida ja hoida. Alguses tehakse intervjuu ja kontekstianalüüs, et tulevane töömetoodika vastaks koguduse ja kogukonna vajadustele. Edasi hakatakse üheskoos seda metoodikat välja arendama. Koolitusrühm järgib grupidünaamika head tava, et üheskoos õppides areneks ka iga inimene isiklikult, sh kujuneksid nii koostööoskused teistega kui leiaks sobiva vormi ka kogudusest kaasa saadud idee. Nii kursuslasele kui ka tema kogudusele pakutakse tuge supervisioonide kaudu. Soovitav metoodika valmib aastaga ja kursuslane kirjutab sellest lõputöö, mida saab edasi jagada ka teistele kogudustele.

Kuulake Pereraadio sarja Meie Misjon 7.11.2024 saadet arenguprogrammi teemal
Lugege ajalehe Eesti Kirik lugu arenguprogrammi teemal